Na rynku kosmetycznym jest wiele dostępnych pudrów. Od transparentnych w kamieniu po brązujące sypkie. Każdy ma inne zadanie do spełnienia. Jak zatem dobrać odpowiedni puder?

Rodzaje pudrów do twarzy

Pudrowanie twarzy i ciała znane jest od czasów starożytnych. Pierwotnie jako pudru używano przeróżnych mąk, zmiażdżonych pereł a nawet kredy, ale niestety nie wykazywały się one trwałością. Pierwsze profesjonalne pudry były wytworzone z dużą domieszką talku co powodowało efekt wybielenia. W niektórych kulturach dodawało to splendoru i nobilitowało. Dzisiaj mamy do wyboru zdecydowanie więcej wariantów pudrów.

Pudry dzielimy przede wszystkim na pudry prasowane, pudry sypkie oraz pudry w kulkach. Te w kamieniu, nakładane pędzlem, służą zazwyczaj do gaszenia przesadnego błyszczenia i modelowania rysów. Można nimi zrobić szybką poprawkę w ciągu dnia. Pudry sypkie są lżejsze, wspaniale utrwalają makijaż i matują twarz. Sprawdzają się także do tzw. bakingu, o którym pisaliśmy tutaj. Najlepiej je nakładać puszkiem, który zapewnia dobrą przyczepność produktu do skóry. Dostępne na rynku są także pudry w kulkach, które służą do upiększania karnacji. Często mają one również dodatkowe funkcje, np. rozświetlające lub brązujące, dzięki odpowiedniemu zmieszaniu barw kuleczek.

W naszym zasięgu są pudry o działaniu matującym, niektóre całkowicie transparentne, ale również pół-transparentne i kryjące w zależności od naszych potrzeb i stanu skóry. Pudry z dodatkiem kolorowych pigmentów mają za zadanie ukrycie zasinień, zaczerwienień lub innych przebarwień. Znajdziemy również pudry rozświetlające i brązujące.

Jaki puder do twarzy wybrać?

Jaki puder będzie dla nas odpowiedni? To zależy wyłącznie od typu posiadanej cery i naszych oczekiwań.

Różany DERMA-PUDER z linii COS-MEDICA to transparentny, nawilżający sypki puder o działaniu anti-aging. Subtelnie rozświetla i obłędnie wygładza drobne zmarszczki, sprawdza się na całej twarzy, ale również pod oczami. Jest dedykowany dla cery dojrzałej, ale dla osób młodych również jest odpowiedni. Wtapia się w każdy odcień karnacji.

Naczynka i zaczerwienienia skóry są ciężkie do ukrycia zwykłym pudrem. Dlatego stworzyliśmy prasowany Puder COLLAGE 405 z linii ART OF COLOR, który doskonale sobie z nimi radzi. Dzięki dodanym zielonym pigmentom, neutralizuje zaczerwienione miejsca na skórze.

Jeśli zależy Ci wyłącznie na nadaniu skórze delikatnej opalenizny, dobrym wyborem będzie Puder w kulkach ROLLER COASTER uplift. Jest podany w formie brązujących pereł o różnych odcieniach. Pięknie modeluje twarz i dekolt, nadaje efekt zdrowej, muśniętej słońcem skóry.

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ale również kosmetyków do makijażu. Puder prasowany, organiczny SMOOTH FINISH z linii COS-MEDICA ma mineralny skład, który nie zatyka porów. Działa kojąco i przeciwzapalnie, lekko kryje. Jest dostępny w trzech odcieniach: 01 jasny, 02 naturalny i 03 beżowy.

Puder Sypki FACE Rozświetlający to jeden z bestsellerów. Matuje, a jednocześnie delikatnie pozostawia rozświetloną skórę efektem “soft touch”. Twarz po jego nałożeniu natychmiast sprawia wrażenie odmłodzonej i odświeżonej. A dodatkowo – zawiera uroczy puszek do aplikacji. My go kochamy!

Wszystkie nasze dostępne pudry znajdziesz tutaj.