Czy wiecie co łączy Walentynki, Rzym i kosmetyki Vipera?

W Starożytnym Rzymie w okolicach 15 lutego zamieszkujące miasto ptaki łączyły się w pary i rozpoczynały gody. Był to symboliczny początek przygotowań do budzącej się wiosny. Obchodzono wtedy luperkalia – festyn ku czci boga płodności Faunusa Lupercusa. W przededniu festynu odbywała się swoista miłosna loteria: chłopcy losowali imiona dziewcząt, które stawały się ich partnerkami na czas luperkaliów, a często i na całe życie.

Trzech Walentych?

Kiedy pogaństwo ustąpiło miejsca chrześcijaństwu, panujący wówczas papież zlikwidował luperkalia, zastępując je świętem męczennika Św. Walentego.

W czasie kiedy Imperium Rzymskie uwikłane było w najróżniejsze wojny, obywatele niechętnie zaciągali się do armii. Cesarz pewien, iż to dlatego, że nie chcą opuszczać swoich żon i narzeczonych, odwołał wszystkie zaręczyny i śluby. Znalazł się jednak kapłan, który potajemnie udzielał ślubów.

Jak się nazywał? Oczywiście Walenty! Został pojmany i zamęczony. Stało się to 14 lutego. Zanim go stracono, wieść głosi, iż w więzieniu zaprzyjaźnił się z córką naczelnika więzienia. Na pożegnanie zostawił jej liść, ze słowami: od Twojego Walentego…

Był jeszcze jeden Walenty, kapłan z Umbrii, który udzielił pierwszego ślubu pogance i chrześcijaninowi.

Był też inny święty Walenty…patron epileptyków…

Z czasem postaci te zrosły się w jedną postać – świętego Walentego, patrona zakochanych. Dziś to dzień, kiedy obdarzamy szczególnie bliskie nam osoby walentynkami – kartkami z wyznaniami uczucia, sympatii, pamięci.

Mówisz: Walentynki, myślisz: miłość, czułość, troska

Nasza Walentynka od VIPERA jest następująca: traktuj swoją skórę z troską, miłością i atencją.

Trwa zima, a VIPERA niezmiennie powtarza: nawilżanie, regeneracja, odnowa. Tylko regularna pielęgnacja pomoże zatrzymać lub spowolnić procesy starzenia się skóry. Dbaj o nią, a odwdzięczy się promiennym i zdrowym wyglądem. Trzy Olejki z linii Miracle Zen Garden dla cery suchej, dojrzałej również atopowej, oferują skórze same naturalne i dobroczynne wspaniałości, by była zdrowa, jędrna i młodo wyglądała.

meso therapy złote sanktuariumZłote Sanktuarium Młodości – nasycone dobrodziejstwami – witalizuje skórę i włosy, uzyskujemy efekt odżywienia, nawilżenia, zmiękczenia, uelastycznienia i odnowy skóry oraz włosów (odrobinę rozcieramy między dłońmi po czym głaszcząc włosy lub ich pasma rozświetlamy i witalizujemy ich wygląd). Zawiera olej z orzechów macadamia i kompleks witamin oraz minerałów i rozświetlaczy. W tych zabieganych czasach to doskonały, multifunkcyjny kosmetyk!

Jeśli wybierasz się na randkę i zależy Ci na pełnym powabu wyglądzie, proponujemy miejscowo zatuszować zielonym różowe przekrwienia, a beżowym korektorem wszystkie inne przebarwienia, mało estetyczne wykwity i szramki. Rozświetlający korektor idealnie sprawdza się pod oczami.

 

A może  preferujesz korektor w formie wysuwanego sztyftu? Mamy dla ciebie idealną propozycję:

 

 

Aby uzyskać efekt nieskazitelnej skóry, sięgnij po kryjący BB Cream lub aksamitny, pięknie i efektywnie kryjący wszelkie niedoskonałości cery SMART Mousse.

Będą one nie tylko upiększały i wyrównywały koloryt Twojej skóry, ale również pielęgnowały ją i nawilżały, co zaowocuje naturalnym blaskiem i stuprocentowym wygładzeniem.
Ważne! Odporne na wilgoć i pot. Nie brudzą ubrań. Matują i ukrywają niedostatki cery.

 

Jeśli randka, to pocałunki

A jeśli pocałunki, to wybierz szminkę Rendez-Vous VIPERA. Ona zostanie na Twoich ustach od pierwszego do ostatniego pocałunku i nie zostawi żadnych śladów! Jest ekstremalnie „całuśna”, a oprócz tego zawiera bukiet substancji pielęgnujących takich jak: masło shea, masło shorea robusta, masło z dzikiego mango, olej lanolinowy i kompleks witamin. Będziesz kusić urodą młodych,  jędrnych, uroczo podkolorowanych ust.

Wybierz pomiędzy odcieniami: 73, 74, 75 (bez pereł) lub 80, 81, 82 (z perłami). Te kolory zawierają specjalną formułę, która reaguje z pH naszej śliny. Aktywację koloru szminki uzyskujesz po oblizaniu uszminkowanych ust.

A co ze zwierciadłem naszej duszy, czyli z oczami?

Czarowne, hipnotyzujące spojrzenie zapewni Ci mascara do Oczu VIPERA – Paramount Flexible. Spektakularnie wydłuża, pogrubia, podkręca rzęsy. Nowatorska formuła tuszu pozwala nakładać warstwę po warstwie i budować taki efekt, jaki chcesz uzyskać.

Tak przygotowana będziesz czuła się pewnie i olśnisz każdego Walentego.

 

 

Jak podoba Ci się Walentynka od VIPERA?