Każda kobieta marzy o długich i mocnych rzęsach, które pięknie podkreślają oczy zarówno wytuszowane jak i bez makijażu. Ale niestety nie wszystkie mają to szczęście być posiadaczkami takich rzęs. Co zatem zrobić, aby pobudzić stymulację wzrostu rzęs i uchronić się przed ich wypadaniem?

O życiu rzęs

Oprócz aspektów wizualnych rzęsy mają jedną bardzo ważną funkcję. Jest nią ochrona gałki ocznej przed dostawaniem się do niej różnego rodzaju “ciał obcych” takich jak kurz, brud, pyłki i wiele innych. Jednak niejednokrotnie, wypadając, same podrażniają nasze oko.

Rzęsy to nic innego jak włosy na powiece. Na górnej mamy ich około 120-250, gdzie ich średnia długość wynosi od 8mm do 12mm, natomiast na dolnej powiece są one krótsze, osiągają 6-8mm oraz mamy ich prawie o połowę mniej, bo w granicach od 50 do 150.

Budowa rzęsy składa się z trzonu i korzenia. Trzon jest częścią na zewnątrz, na której nam najbardziej zależy. Natomiast korzeń jest wewnątrz i znajduje się w mieszku włosowym, gdzie tworzy opuszkę włosa, którą potocznie nazywamy cebulką. Miejsce, które łączy rzęsę ze skórą jest tzw. brodawką. To właśnie przez nią dostarczane są rzęsom niezbędne witaminy, które stymulują ich wzrost i je pielęgnują a finalnie wpływają na ich wygląd.

Codziennie tracimy średnio od 2 do 5 rzęs, co oznacza, że ich cykl życia trwa nieprzerwanie. Składa się on z 3 etapów:

  1. Anagen – zaczyna się jeszcze pod skórą, jest to okres wzrostu włosa aż do momentu jego wyrośnięcia na zewnątrz
  2. Katagen – okres, w którym rzęsa osiągnęła swoją maksymalną długość, cebulka włosa wewnątrz obumiera, ale rzęsa jeszcze nie wypada
  3. Telogen – martwa rzęsa wypada i zostaje wypchnięta przez nową, która jest w etapie anagenu

Cały proces życia rzęsy trwa około 100 dni, czyli upraszczając 3 miesiące.

Poznaj bimatoprost

Bimatoprost jest to organiczny związek chemiczny stosowany w kroplach do oczu przy leczeniu jaskry. Jego zadaniem jest obniżenie poziomu ciśnienia w oku. Po pewnym czasie stosowania kropli zawierających bimatoprost przez pacjentów z jaskrą, zauważono, że ich rzęsy są znacznie dłuższe i gęstsze. Wtedy zaczęto badać wpływ bimatoprostu na kondycję oraz wzrost rzęs.

Jak się okazało, bimatoprost faktycznie ma znaczący wpływ na rzęsy. Jego zawartość w serach do rzęs, poprawia ich kondycję, pielęgnuje i stymuluje wzrost. Przedłuża on fazę wzrastania, dzięki czemu rzęsa jest wyraźnie wydłużona. Dodatkowo przyciemnia nasz naturalny kolor włosków.

Stworzona linia REHASH z bimatoprostem obejmuje przeźroczyste serum oraz eyeliner w kolorze czarnym. Obydwa produkty mają aplikator w formie cienkiego pędzelka, którym zrobisz kreskę u nasady rzęs. Poprzez wniknięcie przez brodawkę, bimatoprost będzie odżywiał i stymulował rzęsy do wzrostu. Linia została zaprojektowana w ten sposób, aby na noc móc aplikować serum, a w ciągu dnia eyeliner. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pobudzać wzrost i polepszać kondycję swoich rzęs bez rezygnacji z dziennego makijażu. Po stosowaniu przez około 2-3 tygodnie już będziesz mogła zauważyć znaczącą różnicę. Rzęsy będą wyraźnie wydłużone, przyciemnione i pogrubione. Efekt wow gwarantowany!