Makijaż smokey eye jest ponadczasowy i niezwykle uniwersalny. Powiększa oko i sprawia wrażenie głębokiego spojrzenia. Klasyczny smokey eye jest idealny na większe wyjścia, ale nic nie stoi na przeszkodzie wykonać tzw. przydymione oko w innej wersji kolorystycznej, np. codziennej w odcieniach brązów. Z tego artykułu dowiesz się jak krok po kroku stworzyć idealny smokey eye.

1. Pielęgnacja i przygotowanie powiek

Zawsze przed wykonaniem makijażu pierwszym krokiem powinna być pielęgnacja. Umyj twarz oraz przemyj ją tonikiem. Następnie wklep ulubiony krem na dzień i poczekaj aż się wchłonie. Nie zapomnij także o wyregulowaniu brwi, które stanowią ramę naszej twarzy.

Aby makijaż był trwały, odpowiednio przygotuj pod niego powieki. Użyj bazy do cieni lub korektora i delikatnie wklep go opuszkiem palca na całej powiece.

2. Użyj cieni

  • Na początek użyj jasnego matowego cienia i nałóż go na łuk brwiowy, tuż pod brwią. Następnie nanieś również jasny cień z delikatnymi drobinkami na wewnętrzny kącik oka i lekko rozetrzyj na górną i dolną powiekę. W ten sposób optycznie powiększamy oko. Pamiętaj jednak, aby nie rozcierać cienia na całą powiekę.
  • W zewnętrznym kąciku oka oraz jego załamaniu użyj najciemniejszego cienia i rozblenduj. Wyciągnij cień lekko poza kącik. Nie zapomnij o dolnej powiece!
  • Jako cień przejściowy użyj odcienia między dwoma użytymi wcześniej. Nanieś go lekko na środek powieki. Następnie rozblenduj.

Do klasycznego smokey eye, ale także do codziennego świetnie sprawdzą się palety QUADRIGA 05 w odcieniach szarości lub 04 w odcieniach brązów.

3. Zrób kreskę

Tuż nad linią wodną narysuj kreskę w ciemnym odcieniu, np. czarnym. Kolejnym krokiem jest roztarcie kreski. W ten sposób optycznie zagęścimy rzęsy, jeśli nie chcemy doklejać sztucznych. Możesz użyć do tego kruczo czarnej kredki KOHL EYE PENCIL LONG WEAR.

4. Dopełnij makijaż

Ostatnim krokiem są rzęsy. Zadbaj o ich wydłużenie oraz pogrubienie poprzez nałożenie kilku warstw tuszu, ale pamiętaj, aby ich nie skleić. Jeśli lubisz bardziej teatralny efekt, możesz dokleić kilka kępek.

Idealnym dopełnieniem takiego makijażu, gdzie są mocno zaakcentowane oczy jest szminka lub błyszczyk w kolorze nude. Makijaż gotowy!

Smokey eye możesz dowolnie modyfikować. Dodaj błysku, koloru lub postaw na matową klasykę. Wybór należy do Ciebie.