Duże i pełne usta są marzeniem niejednej kobiety oraz symbolem kobiecości. W dzisiejszych czasach bez problemu można umówić się na zabieg medycyny estetycznej w celu powiększenia ust, który cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród celebrytek. Jedną z przeszkód stanowi koszt takiego zabiegu, który zaczyna się od 500 złotych wzwyż w zależności od ilości wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Oprócz wysokiej ceny, pozostaje jeszcze efekt, który może okazać się finalnie niezadowalający, a także opuchlizna, obrzęk i siniaki, które pojawiają się po zabiegu. Co zatem zrobić, aby powiększyć optycznie usta domowymi sposobami bez zbędnego ryzyka?

Niech to będzie Twoja nowa rutyna

Szczotkuj usta

Szczotkowanie warg ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka, ale także poprawić krążenie i dotlenić komórki. Możesz je wykonywać za pomocą szczotki do zębów o miękkim lub średnio twardym włosiu masując usta codziennie rano i wieczorem przez około 15 sekund. Pamiętaj, aby szczoteczka była zwilżona wodą, oliwą lub odżywką do ust.

Wmasuj olejek

Kolejnym domowym sposobem są naturalne olejki. Co z nimi zrobić? Wetrzyj w wargi naturalny olejek, który ma działanie rozgrzewające, np. goździkowy, eukaliptusowy lub miętowy. Po wtarciu olejków, usta staną się lekko nabrzmiałe, ich ukrwienie poprawi się a czerwień wargowa zyska więcej nasycenia.

Ćwicz codziennie

Wargi to też mięśnie! Poświęć około 3-5 minut dziennie na tzw. jogę twarzy. Oto kilka przykładowych ćwiczeń:

  1. Zrób dzióbek i staraj się wysunąć jak najbardziej usta przed siebie a następnie w kierunku nosa. Wykonaj 10 powtórzeń.
  2. Ponownie ułóż usta w dzióbek a później otwieraj je jak rybka nie rozchylając przy tym warg. Wykonaj 10 powtórzeń.
  3. Zassij powietrze tak, aby nie było widać ust na zamianę rozluźniając usta około 15 razy.
  4. Przygryzaj lekko raz jedną, raz drugą wargę zębami przez około 30 sekund każdą.

Użyj trików makijażowych!

Obrysuj konturówką

Jedną z najczęściej używanych metod, która optycznie powiększa usta jest obrysowanie warg lekko poza ich granice konturówką w kolorze szminki, którą zamierzasz następnie nałożyć. Ale zanim zaczniesz, nie zapomnij o zmatowaniu ust pudrem.

Do obrysowania warg możesz użyć konturówki do ust z linii IKEBANA, która jest dostępna aż w ośmiu kolorach!

Odpowiednia szminka

Wybierając odpowiednią szminkę także możesz optycznie powiększyć usta, ale musisz się trzymać dwóch zasad:

  1. Wybieraj szminki w odcieniach nude. Szminki, które będą stwarzały większy kontrast między Twoim kolorem skóry a kolorem warg, znacznie zmniejszą Twoje usta.
  2. Unikaj matowych szminek. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się te z dużym połyskiem lub błyszczyki, które odbijają światło.

Wypróbuj do tego naszego błyszczyka VARSOVIA w odcieniu nude.

Konturowanie ust

Łuk kupidyna jest wgłębieniem między górną wargą a nosem. Aby optycznie powiększyć górną wargę, nałóż na łuk delikatnie odrobinę rozświetlacza. Dolną wargę uwydatnisz, używając małej ilości bronzera bezpośrednio pod dolną wargą. Nie brzmi to skomplikowanie, prawda?