Są takie dni w roku, kiedy fani makijażu mogą dać się ponieść fantazji, a w dodatku śmiało wyjść na ulicę w niecodziennych kreacjach. Okazji do wykonania tematycznego makijażu jest w roku kilka, ale chyba tylko jednego dnia możemy pokusić się o stylizacje mrożące krew w żyłach.

Halloween – dynie i straszydła…  W tworzeniu kreacji rodem z horrorów niezbędne są profesjonalne kosmetyki sceniczne, płynny lateks, sztuczna krew i barwniki w żelu. Czy potrzebujemy aż tak skomplikowanych preparatów? Niekoniecznie. Skupmy się więc na uzyskaniu spektakularnego efektu przy pomocy kosmetyków, które większość z nas stosuje do codziennego makijażu.

W stylizacjach Halloween’owych jednymi z bardzo efektownych motywów są Cukrowe Czaszki, które wywodzą się z meksykańskiej tradycji celebrowania Święta Zmarłych. W kulturze latynoamerykańskiej nosi ono nazwę Dia de los muertos i trwa aż trzy dni.  Obrzędom towarzyszy muzyka, kolorowe ozdoby, wspólne ucztowanie – atmosfera jest bliższa radosnemu karnawałowi niż ponurym strachom, tak popularnym w celebracji amerykańskiego Halloween.

Kluczem do wykonania makijażu w stylu „calavera de azucar” jest nadanie twarzy zdecydowanej bieli, a następnie odważne udekorowanie okolic oczu ciemnymi i kolorowymi cieniami. Motywy kwiatowe, usta w mrocznych barwach i dodatkowa dekoracja na policzkach dopełnią oczekiwanego efektu Cukrowej Czaszki.

twarz

W pierwszej kolejności skupimy się na skórze twarzy. Chcąc uzyskać gładką powierzchnię skóry i sprawić, aby makijaż był trwały, zastosujemy bazę pod makijaż, np. Silikonową bazę PHOTO MODEL. Na tak przygotowanej skórze każda kolejna warstwa makijażu będzie się dobrze trzymać. Za pomocą Blendera nałóż najjaśniejszy podkład, jaki posiadasz. Jeżeli nie jest on wystarczająco jasny, zamiast pudru oprósz skórę matowym cieniem prasowanym do powiek YOUnique #209, w ten sposób otrzymasz zamierzony efekt – aksamitne, białe tło do dalszych działań.

oczy

Na tak przygotowaną skórę twarzy zacznij aplikować barwne kosmetyki w okolicach oczu. Rozpocznij od obrysowania oczodołów sięgając głęboko na policzki, skronie oraz nad brwi. Tu pomocny będzie czarny liner z brokatem, np. Eyeliner Superior nr 04. Wnętrze wypełnij kolorowymi cieniami do powiek – tutaj wszystko jest dozwolone! Jeśli zdecydujesz się na użycie cieni sypkich lub brokatowych, koniecznie zastosuj Płyn zwiększający ich przyczepność. Dodatkowo uzyskasz żywsze barwy i pogłębione refleksy migotliwych Cieni. Dramatyczny efekt i głębię spojrzenia uzupełnią sztuczne rzęsy – długie, gęste, takie jak Wide Awake #04.

usta

Tu nie ma miejsca na kompromisy. Czerń, ciemny burgund, ciemna zieleń, granat czy krwista czerwień w wydaniu matowym lub metalicznym – tak wystylizowane usta doskonale będą kontrastować z bielą twarzy, i kolorystycznie dopełnią ciemne okolice oczu. Z pomocą Linera rozbuduj stylizację linii ust odważnie sięgając na policzki. Do stworzenia wspomnianego efektu użyj szminki z serii Magnetic nr 06,10, 12 albo szminki w płynie z linii Lip Matte Color o numerach 603 lub 612.

wykończenie

Aby nadać całości charakteru, na policzkach, czole, nosie i w okolicach ust narysuj ozdobne wzorki. Ze stylem Czaszek Cukrowych doskonale komponują się wzory kwiatowe, kolorowe kropki oraz serca. Wykorzystaj do tego czarny lub brokatowy eyeliner i cienie – matowe, metaliczne, satynowe.

Ekstra trik: cały makijaż zyska migotliwy blask po rozbłyszczeniu z pomocą transparentnego pudru Sparkling Spray, który doskonale udekoruje również dekolt i włosy. Stworzoną kreację zabezpiecz MakeUp Fixative – płynem utrwalającym wykonany makijaż. Dodatkowym efektem zastosowania MakeUp Fixative będzie nadanie głębi kolorom kosmetyków zaaplikowanych na skórę.

Stylizację calavera de azucar można z powodzeniem rozbudować o dodatkowe elementy: doklejone cyrkonie, koraliki, cekiny. Jednak klasycznym dopełnieniem będą wpięte we włosy kwiaty lub wianek.

I na koniec – zapraszamy do zabawy na firmowym profilu Facebook – pochwal się wykonanym makijażem!