Latem nasza cera jest w znakomitej kondycji. Jednak u większości zaraz po wakacjach pojawiają się pierwsze zaskórniki, czy wypryski. Kto z nas nie zastanawiał się dlaczego, to właśnie po lecie pojawiają się większe problemy z cerą?

Podczas opalania na słońcu nasza skóra stopniowo robiła się coraz grubsza. Wszystko po to, by ochronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV. Martwy naskórek zaczął narastać i tworzyć grubą warstwę, przez którą teraz cera ma ziemisty kolor. Dodatkowo nie przepuszcza składników aktywnych zawartych w codziennie używanych kremach.
Kiedy opalenizna stopniowo zanika, zrogowaciały naskórek zaczyna się łuszczyć u osób z suchą skórą oraz przetłuszczać, ze zdwojoną siłą, u osób ze skórą tłustą.

Jak zadbać o cerę po wakacjach

Przy cerze tłustej i trądzikowej ważne jest usuwanie martwego naskórka, który jest przyczyną namnażania się bakterii na powierzchni skóry. W rezultacie prowadzi to do pogłębiania się zmian trądzikowych. Tłusta skóra na ogół jest jednocześnie bardzo sucha, jej naskórek łuszczy się i zatyka pory. Zapobiegamy powstawaniu zaskórników i wyprysków poprzez systematyczne oczyszczanie za pomocą delikatnego peelingu, wspierającego proces gojenia oraz prawidłowy metabolizm komórek. Głęboko oczyszczający DERMA-PEELING z linii COS-MEDICA jest produktem ekologicznym, pozyskiwanym z oleju rycynowego, drobnoziarnistego naturalnego ryżu, wiórków eksfoliujących zbudowanych z surowców w 100% odnawialnych. DERMA-PEELING wykazuje korzystne właściwości oczyszczające, neutralizuje toksyny, w tym związki metali ciężkich oraz regeneruje uszkodzone struktury i reguluje wydzielanie sebum oraz pracę gruczołów łojowych.
DERMA-PEELING sprawi, że skóra będzie lepiej wchłaniać kolejne kosmetyki, stanie się gładsza, kolorystycznie wyrównana i bardziej świetlista.

OCZYSZCZENIE i odbudowa skóry

Gdy na skórze zatrzymują się pozostałości martwych komórek naskórka, zanieczyszczenia środowiskowe i resztki kosmetyków, które pod wpływem temperatury i światła jełczeją, to natychmiast sytuację tę wykorzystują bakterie, blokując ujścia porów. W konsekwencji, może to skutkować wypryskami, stanami zapalnymi, przedwczesnym starzeniem się skóry. Zawierający kwas azelainowy PŁYN OCZYSZCZAJĄCY CERĘ z serii COS-MEDICA do codziennego mycia i pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, delikatny i bezzapachowy, kompleksowo oczyszcza cerę z resztek makijażu, pozostawiając skórę nawilżoną, rozjaśnioną i elastyczną. Wydzielanie sebum jest regulowane przez skład Płynu, który aktywnie działa przeciw powstawaniu wyprysków, zaskórników i podrażnień. Ma właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne, kontroluje połysk i zapewnia skórze estetyczny wygląd. Stymuluje czystą skórę do regeneracji, odnowy i przygotowuje do dalszych zabiegów.
Skóra, tak jak cały organizm, najlepiej odpoczywa i regeneruje się nocą. Wykorzystując mądrość i energię organizmu, dobrze jest w czasie nocnego odpoczynku korzystać z dobrodziejstw BIO-SERUM z kwasem azelainowym COS-MEDICA. Dostatnio nawilżając skórę, BIO-SERUM regeneruje, działa przeciwbakteryjne, przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Reguluje wydzielanie sebum. Działa jak antidotum przeciw powstawaniu wykwitów skórnych różnej proweniencji. BIO-SERUM skutecznie łagodzi podrażnienia i redukuje rumień. Jego dodatkowym atutem jest to, że rozjaśnia przebarwienia i uelastycznia naskórek.

preparaty uzupełniające

W tej samej serii COS-MEDICA znajdziemy także MATUJĄCY MAKEUP PRIMER na dzień z 2% KWASU AZELAINOWEGO, OLEJKI ORGANICZNE dla różnych rodzajów skór, DERMA-PRODUKTY DO MAKIJAŻU, w tym kurujące KOREKTORY i FLUIDY oraz DERMA-PUDRY.

Więcej informacji o preparatach Cos-Medica oraz Programie Cos-Medica 24h – całodobowej opiece nad cerą problemową.

 

Cos-Medica