W codziennym otoczeniu, gdzie szkodliwe czynniki stają się źródłem problemów z cerą, profesjonalna ochrona skóry staje się „must have” każdego dbającego o siebie mężczyzny. W procesie dbałości o zdrowie skóry najważniejszą rolę pełnią właściwie i regularnie przeprowadzane zabiegi jej oczyszczania, dostatniego nawilżania i odżywiania, a stosowane preparaty powinny opierać się na ekologicznych i naturalnych składnikach. Jak najskuteczniej zapewnić skórze taką ochronę?

Pierwszym etapem codziennej pielęgnacji jest oczyszczenie skóry. Tu z pomocą przybywa Płyn Oczyszczający Skórę z azeloglicyną, działający antybakteryjnie, przeciwtrądzikowo i regulujący wydzielanie sebum. Regularne stosowanie Płynu Oczyszczającego Skórę zmniejsza ilość mikroziarniaków i wewnątrzmieszkowych bakterii propionowych oraz redukuje wolne kwasy tłuszczowe. Zastosowane składniki aktywne niwelują przebarwienia, przeciwdziałają powstawaniu zaskórników, oraz nawilżają i uelastyczniają skórę.

Na tak oczyszczoną skórę należy zaaplikować Primer na Dzień z kwasem azelainowym. Opracowana w Laboratorium VIPERA formuła preparatu doskonale nawilża skórę wiążąc wodę w komórkach, działa kojąco i łagodząco na podrażnienia oraz wspomaga regenerację naskórka. Dodatkowo podnosi estetykę cery poprzez nadanie efektu delikatnego, naturalnego matowienia.

Po całym dniu aktywności należy skórę twarzy gruntownie oczyścić. Tu świetnie sprawdzi się Derma-Peeling na bazie pełnoziarnistego ryżu. Z jego pomocą warstwy martwego naskórka, flora bakteryjna i nadmierna ilość sebum zostają skutecznie usunięte. Taka pielęgnacja jest kluczem do wyeliminowania ryzyka zatykania porów i rozwoju bakterii, co skutkowałoby pojawianiem się zaskórników i zmian zapalnych.

Oczyszczona skóra może zostać poddana intensywnemu odżywieniu, nawilżeniu, i przede wszystkim – ochronie antybakteryjnej. Tak właśnie działa Bio-Serum na Noc. Odpowiedzialna za intensywne działanie Serum jest zastosowana formuła, bogata w dający doskonałe efekty kwas azelainowy. Zastosowane składniki aktywne działają antybakteryjnie, antyoksydacyjnie i przeciwłojotokowo. Dobrane komponenty Bio-Serum na Noc działają przeciwzapalnie, jak również regulują wydzielanie sebum, co jest kluczowym procesem w zapobieganiu powstawania zmian trądzikowych. Bio-Serum na Noc dodatkowo inicjuje proces immunostymulacji, co w efekcie przynosi łagodzenie podrażnień, nawilżenie i redukcję przebarwień oraz uelastycznienie naskórka.

Skomponowany w oparciu o wybrane preparaty z linii COS-MEDICA powyższy zestaw dermo-kosmetyków stanowi właściwie dobrany komplet. Jest skuteczny w swoim działaniu, łatwy w codziennym stosowaniu i gwarantuje całodobową opiekę każdej męskiej twarzy.

Więcej o linii dermo-kosmetyków: COS-MEDICA 24H

cos-medica set for men

Zestaw preparatów COS-MEDICA: Bio-Serum na Noc, Płyn Oczyszczający, Derma-Peeling, Primer na Dzień