„Chęć podobania się jest zupełnie niewinną, a nawet potrzebną kobiecie zamężnej. Każda bowiem niewiasta pilnie czuwać powinna nad ozdobą swej powierzchowności, aby tem samym stała się miłą w oczach małżonka, uprzyjemniła mu troski i była osłodą smutnych lub tęsknych niekiedy chwil życia jego.”

    

„Wszystkie kobiety pragną być piękne i mieć dobrą figurę, lecz bardzo mało z nich wie, że najlepszą drogą do osiągnięcia tych przymiotów jest ćwiczenie ciała w dobrem powietrzu.”

„Kardynalnym warunkiem upiększania jest gruntowne oczyszczanie skóry z Maquillage’u przed udaniem się na spoczynek. W tym celu należy użyć Galaretki Bananowej i nasyciwszy nią tamponik z waty przetrzeć kilka razy twarz w kierunku od nosa do ucha. Potem dokładnie zmyć twarz wodą ciepłą gotowaną i mydłem jajecznym, a spłukać wodą chłodną, po czym twarz osuszyć.”

„Dziś każda kulturalna kobieta, idąc za głosem mody, układa włosy raz na tydzień lub raz na 10 dni żelazkiem lub wodą.”

„Kobieta niewykształcona i pozostająca na niskim stopniu kultury barwi swe oblicze o ile można jak najwidoczniej, napycha na palce pierścienie i stroi różnymi błyskotkami. Przeciwnie kobieta wykształcona i moralnie wyżej stojąca zawsze zachowa dostojną powściągliwość, jako też unikać będzie wszystkiego, coby zbytecznie podpadało, a natomiast postara się o naturalne pielęgnowanie ciała, jakie tutaj bliżej określamy. Będzie ona dążyła do utrzymania swego zdrowia i pielęgnowania istniejących już zalet cielesnych.”

„Nasamprzód zwróćmy swą uwagę na tak bardzo ulubiony puder! Składa się on z jak najdelikatniejszej mąki ryżowej, mączki kartoflanej, mąki migdałowej i innych części, jednakże rzadko tylko jest niezmieszany, a bywa używany jako puder biały, żółty lub różowy. Chroni on skórę przed zewnętrznymi wpływami, gdyż pokrywa ją w pewnym stopniu, a równocześnie bardzo łatwo zapycha pory skórne…”